Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Więcej wrażeń

z Twojego kwitnącego ogrodu!

Asystencja osobista osób z niepełnosprawnościami-edycja III

Spółdzielnia Socjalna „Ogród Dokumentów” w Jarosławiu realizuje od 1.05.2021 roku projekt pn. „Asystencja osobista osób z niepełnosprawnościami-edycja III”  współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

  Celem projektu jest zwiększenie samodzielności, a także umożliwienie lub wspomaganie niezależnego życia 40 osobom z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim.  Osoby z niepełnosprawnością wspierane przez indywidualnych asystentów mają możliwość aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym lokalnej społeczności, a także rozwijają, nabywają i doskonalą kompetencje  potrzebne w codziennym życiu.

W projekcie bierze udział 40 osób z niepełnosprawnościami z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego w wieku 18-60 roku życia. Wsparcie realizowane jest przez 40 asystentów osobistych w sposób zindywidualizowany, uwzględniający rodzaj i stopień niepełnosprawności, wiek oraz indywidualne potrzeby osoby z niepełnosprawnością.

Każdy asystent wspiera jedną osobę niepełnosprawną w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Każda osoba wspierana otrzymuje średnio miesięcznie 30 godzin zindywidualizowanego wsparcia.